2 september 2026
Het is zover: sinds deze week duiken de eerste advertenties op in ChatGPT. Hoewel deze ontwikkeling grote impact gaat hebben op de markt van zoekmachineadverteren, valt er in de praktijk op dit moment nog wel het een en ander te nuanceren.
Hoe de uitrol er op dit moment uitziet
Een selfservice Ads Manager – zoals je die kent van platforms als Meta of Google – is in Europa namelijk nog niet beschikbaar. Toegang tot het netwerk loopt voorlopig uitsluitend via het Ads Solutions-team van OpenAI, geselecteerde mediabureaus en gecertificeerde technologiepartners.
Advertenties verschijnen rechtstreeks binnen de chatinterface, direct onder het gegenereerde antwoord van de AI. Ze zijn helder gescheiden van de organische uitkomst en voorzien van een transparant label.
Beperkte targeting en hoge instapprijzen
Omdat het kanaal nog in de kinderschoenen staat, zijn de kosten per duizend vertoningen (CPM) aan de hoge kant. Qua targeting en meetbaarheid zijn de opties momenteel nog schaars. In de EU zijn uitingen niet gepersonaliseerd en niet gebaseerd op eerdere gesprekken, al sluit OpenAI niet uit dat dit in de toekomst met expliciete toestemming verandert.
Van zoekwoord naar conversatie
We staan aan het begin van een fundamentele transformatie binnen search marketing. Van adverteren op zoekwoorden waar Google Ads ooit mee begon, naar adverteren op basis van intentie en de context van een gesprek!
Bij AdActive Digital zitten we boven op deze ontwikkeling. Wij gaan op korte termijn de eerste testen uitrollen om de daadwerkelijke rendementen en kansen van ChatGPT Ads voor onze klanten in kaart te brengen.
Ben je benieuwd wat dit concreet voor jouw marketingstrategie betekent? Neem gerust contact op met het team van AdActive Digital. We sparren graag met je over de mogelijkheden!
Bron: Adformatie.nl